Oprogramowanie Voxelizer

Oprogramowanie Voxelizer zapewnia pełną kontrolę nad procesem drukowania 3D. Program pozwala w pełni wykorzystać wszystkie funkcje drukarki 3D.

Pobierz program
Oprogramowanie Voxelizer

Tryby pracy

Oprogramowanie zapewnia dostęp do 9 wyjątkowych trybów pracy, co pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości drukarek ZMorph. Każdy tryb pozwala na zaawansowaną edycję ustawień druku 3D, cięcia i grawerowania 2D oraz 3D, cięcia laserem, drukowania pastami i innych.

Voxelizer zapewnia wysoką jakość edytowanych obiektów oraz pozwala na wybór wielu opcji drukowania, cięcia i grawerowania.

Pozwala zaoszczędzić do 40% czasu drukowania oraz 30% materiału dzięki adaptacyjnej wysokości warstwy oraz specjalnym algorytmom.

Oprogramowanie pozwala na naprawę uszkodzonej geometrii, optymalizację modeli do druku 3D oraz używanie zaawansowanych struktur pomocniczych.

Voxelizer jest intuicyjny i łatwy w użyciu, co pozwala na szybkie uzyskanie G-code. Umożliwia pobranie gotowych ustawień lub stworzenie własnych.

Szybka edycja

Oprogramowanie Voxelizer analizuje geometrię 3D i generuje komendy G-codes w zupełnie nowy sposób. Program rozkłada obiekty na trójwymiarowe woksele, czyli graficzne "atomy". Umożlwia to natychmiatową edycję modeli, między innymi na dodawanie elementów, usuwanie fragmentów, zmianę rozmiarów oraz stosowanie filtrów i wiele innych.

Ambient Occlusion w druku 3D

Ambient Occlusion to technologia znana z grafiki komputerowej, która po raz pierwszy została zastosowana w druku 3D. Technologia ta podnosi jakość tworzonych obiektów, a jej system cieniowania w programie lokalizuje zaciemnione, najmniej widoczne miejsca modelu i tam wykonuje najtrudniejsze operacje, takie jak zmiany filamentu, czy łączenie warstw.

Innowacyjny Image Mapping

Image Mapping to technologia pozwalająca użytkownikom na umieszczanie obrazów na obiektach 3D. Obrazy te są wysokiej jakości oraz w różnych kolorach uuzyskanych w procesie mieszania filamentów przy użyciu głowicy DUAL PRO.

Kompatybilność

Oprogramowanie jest kompatybilne z większością drukarek FDM i DLP.

Oprogramowanie zapewnia obsługę drzewa oraz siatki, które gwarantują minimalny wpływ na model i łatwość usuwania, zapewniając jednocześnie stabilność i jakość wydruku.

Nowym sposobem edycji obiektów 3D są filtry 3D. Umożliwiają one na lokalne modyfikacje geometrii modelu, wygładzanie, pogrubianie oraz redukcję szumów.

Oprogramowanie Voxelizer zapewnia dostęp do głowicy CNC, wycinarki laserowejh o ekstrudera past. Program działą od razu z urządzeniami wielofunkcyjnymi ZMorph SX / VX.

Woksele

W druku 3D woksele są porównywane do pikseli na obrazie 2D. Model 3D zbudowany jest z wokseli.

Oprogramowanie używa wokseli zamiast tradycyjnych trójkątów, co pozwala na zastosowanie lepszego przetwarzania danych i algorytmów oraz zapewnienie funkcji filtrów 3D czy symulacji druku.

Wsparcie dla różnych formatów plików

Program Voxelizer obsługuje pliki typu .STL, .JPG, .DXF, jest też kompatybilny z medycznym formatem plików DICOM. Program działa na systemach MacOS, Windows i Linux.

autodesk autocad
autodesk fusion360
autodesk inwentor
autodesk maya
autodesk meshmixer
autodesk 3ds-max
cadison
cinema3d
lightwave
sketchup
openscad
modo